Wystawa plenerowa „Był wśród nas Karol Wojtyła-Jan Paweł II” – w I połowie czerwca

Wystawa plenerowa „Był wśród nas Karol Wojtyła-Jan Paweł II” od 30 maja do 5 czerwca br. gościła na Placu Zwycięstwa u podnóża drewnianego kościółka św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach. W tym tygodniu od 6 do 12 czerwca b.r. można ją zobaczyć w Andrychowie w pobliżu kościoła św. Macieja. Od 13 do 19 czerwca zostanie rozstawiona na Rynku w Kętach. Zapraszamy!


Konkurs

22 maja 2015 roku, w dzień 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji bielsko-żywieckiej ogłaszamy Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Karol Wojtyła – Jan Paweł II – Był wśród nas!”, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, a polegający na odkrywaniu śladów księdza Karola Wojtyły -Jana Pawła II w swym najbliższym otoczeniu, na naszej beskidzkiej ziemi. Rozstrzygnięcie konkursu planujemy w październiku 2015 roku. Szczegóły i regulamin konkursu zamieściliśmy w zakładce KONKURSY. Gorąco zapraszamy do udziału!


Promocja albumu „Był wśród nas Karol Wojtyła-Jan Paweł II”

W pięknym patio gościnnego Zamku Książąt Sułkowskich w czwartek 21 maja o godz. 14 odbyła się promocja naszego albumu „Był wśród nas Karol Wojtyła-Jan Paweł II”. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do księdza biskupa Tadeusza Rakoczego, pana marszałka Marcina Tyrny, księdza proboszcza Eugeniusza Nycza i pani Barbary Muchy, którzy swoim osobistym świadectwem ubogaciły naszą prezentację. Panią dyrektor Muzeum Historycznego Iwonę Purzycką - wraz ze Współpracownikami prosimy o przyjęcie podziękowań za cenną współdziałanie i pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu tego spotkania. Za wszystkie życzliwe słowa i cenne uwagi dziękujemy także Wszystkim naszym Przyjaciołom, na których zawsze możemy liczyć. Gorąco zapraszamy do lektury naszego albumu!


Promocja albumu „Był wśród nas Karol Wojtyła – Jan Paweł II" - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na promocję albumu „Był wśród nas Karol Wojtyła – Jan Paweł II”, która odbędzie się 21 maja 2015 roku o godz. 14.00 w Zamku książąt Sułkowskich ul. Wzgórze 16 w Bielsku-Białej, w przededniu 20.rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji bielsko-żywieckiej.


Wystawa plenerowa „Był wśród nas Karol Wojtyła-Jan Paweł II”

Wystawa plenerowa „Był wśród nas Karol Wojtyła-Jan Paweł II” została zaprezentowana od 25 kwietnia do 2 maja br. obok kościoła parafialnego w Międzybrodziu Bialskim. Następnie od 2 do 9 maja ekspozycja gościła w parafii św. Maksymiliana w Ciścu. Potem, od 9 do 19 maja została ustawiona na rynku w Wilamowicach.
Aktualnie od 19 do 23 maja (rano) można ją oglądać na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej. Zostanie przeniesiona na Osiedle Złote Łany, gdzie będzie ją można oglądać od 23 do 30 maja obok kościoła św. Józefa. Zapraszamy!


Wystawa BYŁ WŚRÓD NAS! KAROL WOJTYŁA - JAN PAWEŁ II wyrusza w trasę!

Na kanwie styczniowej wystawy przygotowaliśmy wersję do ustawienia nie tylko we wnętrzach, ale także w plenerze. Inauguracja wystawy miała miejsce w ostatnią niedzielę 19 kwietnia 2015 roku w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka. Wspaniała atmosfera, wzruszające wspomnienia proboszcza parafii w Cięcinie ks. prałata Stanisława Bogacza i wójta gminy były doskonałym wprowadzeniem do oglądania wystawy. Proboszcz parafii w Ciścu, ks. Władysław Nowobilski, oprócz niezwykłych wspomnień, zapowiedział, że wystawa zagości w maju także w jego parafii. W międzyczasie od 25 kwietnia 2015 r. można ją będzie zobaczyć w Międzybrodziu Bialskim obok kościoła. Zapraszamy!


Wystawa „Był wśród nas” zakończyła się w niedzielę.

DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM, KTÓRZY JĄ ODWIEDZILI!
Dziękujemy za wspólne wędrowanie śladami Świętego Jana Pawła II po naszej beskidzkiej ziemi! Za ciepłe przyjęcie, słowa zachęty, wspaniałe rozmowy i wspomnienia związane z ks. Kardynałem Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II, za modlitewne wsparcie, za wszystko - bardzo dziękujemy!


Akcja OŁÓWEK DLA AFRYKI na finiszu!

Zapakowaliśmy kredki z naszego kącika dla najmłodszych na wystawie oraz wszystkie ołówki, kredki i inne przybory dostarczone przez Was i w poniedziałek zawieźliśmy do Sióstr Karmelitanek Misjonarek z Trzebini koło Żywca. Siostra odbierająca nasze dary bardzo za nie dziękowała, a my cieszyliśmy się, że nasz ”powystawowy” zbiorek dla afrykańskich dzieci był niemały. Dziękujemy!!!


Kolorowanki

Dziękujemy naszym najmłodszym Gościom wystawy, że także poprzez swoje kolorowanki mówią: Papież - przyjaciel dzieci był wśród nas! Dzisiaj szczególne podziękowanie za super-kolorowankę dla drugoklasistki Paulinki Wajdzik z Bielska-Białej, która oglądała nasza wystawę pod opieka Babci, i w towarzystwie koleżanki. Na pewno wszystkim się spodoba!!


Pani Katechetka

Dzięki dobrze poinformowanym źródłom (p. Ania rodem ze Złotych Łanów!) już wiemy, jak nazywa się Pani Katechetka, którą znaleźli na archiwalnych zdjęciach odwiedzający nasza wystawę! Pani Monika Honkisz katechizowała kilka pokoleń dzieciaków ze Złotych Łanów i wielu doskonale Ją pamięta i bardzo miło wspomina. Może uda nam się uzyskać Jej cenne wspomnienia o utrwalonym na fotografiach spotkaniu w czasie ostatniej wizytacji ks. Kardynała Karola Wojtyły w Bielsku-Białej jesienią 1978 roku…


Pudełko na akcję Ołówek dla Afryki zapełnia się

Pudełko z naszej wystawy przeznaczone na akcję „Ołówek dla Afryki” zapełnia się! Dziękujemy bardzo! Szczególne wielkie dzięki dla sympatycznej Pani z bielskiego KIK-u za wczorajsze obejrzenie wystawy… miłą rozmowę… obietnicę i jej dzisiejsze spełnienie w postaci reklamówki pełnej kredek, ołówków, gumek, piórników itp. dla dzieciaków z Afryki!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
św. Jan Paweł II


Ołówek dla Afryki

Kredki z naszego dziecięcego kącika powędrują do Afryki w ramach akcji "Ołówek dla Afryki" przygotowanej przez Siostry Karmelitanki. A gdzie powędrują twoje kredki? Możesz wziąć udział w akcji, przynosząc kredki na wystawę.

http://ekai.pl/…/karmelitanki-misjonarki-zachecaja-do-wsparcia-akcji-olowek-dla-afryki/


Szukamy „Cyganeczek” ze Złotych Łanów!

Wystawę odwiedza coraz więcej osób, które rozpoznają się na archiwalnych fotografiach i przy okazji snują wspomnienia sprzed lat. Pewna pani - a w 1978 roku dziewczynka po I Komunii św. - przywołała z pamięci dziewczyny z Oazy, które w czasie pamiętnej wizyty ks. Kard. Karola Wojtyły na Złotych Łanach przebrane były za „Cyganeczki”. Witając czcigodnego Gościa miały „wróżyć” Mu dalekie podróże i wielkie zaszczyty… „Przepowiednie” się spełniły bardzo szybko! Czy rzeczywiście tak było? Co „Cyganeczki” mówiły Ks. Kardynałowi? Kim były? Mamy zdjęcie autorstwa pana Frączka! Spróbujmy je wspólnie rozszyfrować!


Relacja z wystawy Był wśród nas


Wystawa w prezencie

Z okazji Dnia Babci dwie pomysłowe Wnuczki zafundowały swojej Babci zwiedzanie naszej wystawy. Jedna z nich babcię przywiozła do SFERY i podprowadziła na wystawę, a druga – po zwiedzaniu - odebrała babcię i odwiozła do domu. Wszystkie trzy Panie były zadowolone z takiej formy świętowania tego miłego Dnia. Gościliśmy też Babcie pełniące na wystawie rolę przewodniczek dla swoich Wnucząt.
Gratulujemy trafionego pomysłu i zachęcamy do brania przykładu z nietuzinkowych Wnuczek i Babć!


Wystawa „Był wśród nas” otwarta!

Wernisaż, który ją rozpoczął w samo południe 16 stycznia br., zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: m.in. biskup senior Tadeusz Rakoczy, gość z Krakowa, związany z naszą beskidzką ziemią, ks. bp Tadeusz Pieronek oraz mieszkający w Rzymie polski fotograf Grzegorz Gałązka, autor m.in. zdjęć papieskich znanych z beatyfikacji, kanonizacji i licznych publikacji albumowych. Nie zawiedli sponsorzy, władze samorządowe a nade wszystko niezawodni przyjaciele.

Wdzięczni jesteśmy za obecność oraz wszystkie ciepłe słowa, ważne spostrzeżenia i uwagi naszych pierwszych Gości. Zapraszamy kolejnych Gości, niemniej ważnych dla nas i oczekiwanych!


Wystawa „Był wśród nas”

Wydawnictwo i Studio Filmowe ANIMA MEDIA oraz GALERIA SFERA zapraszają na Wystawę "Był wśród nas", poświęconą ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II, która powstała w 2014 r. i zaprezentowana zostanie po raz pierwszy. Pragniemy przybliżać młodemu pokoleniu niepowtarzalną postać Wielkiego Papieża Polaka, jednego spośród nas - naszego Rodaka. Zapraszamy do tej podróży w czasie i przestrzeni. Niech stanie się ona źródłem osobistej refleksji oraz impulsem do dzielenia się wspomnieniami z odkrytych, czy zapamiętanych śladów księdza kardynała Karola Wojtyły na naszej beskidzkiej ziemi.

Wystawę będzie można zobaczyć w Galerii Sfera w Bielsku - Białej przy ul. Mostowej 5, w dniach od 16.01 do 22.02.2015 r., w godzinach od 10:00 do 21:00.


Copyright © 2015 Animamedia. All Rights Reserved.